אימפקט חברתי

אימפקט חברתי

אחד המודלים החדשניים להשקעה היא אימפקט חברתי, השקעה הנעשית במיזמים שנועדה לייצר השפעה חברתית תוך כדי רווחיות מדידה, תוך דגש על קידום ערכים חברתיים, בריאותיים, חינוכיים, וסביבתיים, על ידי הזרמת כספים, לחברות בעל פוטנציאל רווח, המקדמות ערכים אלו.

העיקרון המנחה

העיקרון המנחה של אימפקט חברתי, הוא קידום הערכים החברתיים, על ידי השקעות נבונות בחברות או סטארט-אפים הצפויים להניב רווח כלכלי ורווח חברתי, ולגרום לצמיחה חברתית בנושאים החשובים, תוך שימת דגש ומחשבה על דור העתיד.

דרכי ההשקעה

אימפקט חברתי נוגע במגוון תחומים רחב מאוד, השקעה בחברות הזנק, סטארט-אפים, הנמצאים בראשית דרכם, אבל להם פוטנציאל גבוה מאוד לעידוד הערכים החברתיים, תוך שמירה על רווחיות. השקעה בעולם האקדמיה, אשר היא כלי פורה לקידום ערכים רבים והשפעתה גדולה מאוד בכל תחומי החברה. כל זאת תוך שימוש בעוצמתו של הגורם וקשריו, המאפשר להאיץ את הפצת המסרים החברתיים בקרב מנהיגים כלכלים או מדיניים, להם לעיתים השפעה גדולה מאוד על התהליכים בכל התחומים, וליצור בכך עתיד טוב יותר עבור כולם.

מגמת הצמיחה

השקעות אימפקט הפכו למגמה כלל עולמית, המעוררת התעניינות רבה הן בקרב גורמים המקדמים נושאי חברה, והן בקרב קרנות פילנתרופיות, גופים ומוסדות ציבוריים, היקף ההשקעה בתחום מוערך במאות מיליארדים, ונמצא בגדילה מתמדת.

השקעות אימפקט בישראל

ישראל מכונה אומת הסטאר-אפ, ובצדק, בכל יום נפתחים בישראל חברות הזנק – סטארט-אפים רבים, בנושאים שונים ומגוונים, רבים מהם נוגעים ברמה כזאת או אחרת, בהליכי קידום חברתיים או סביבתיים, ובכך ישראל מהווה כר פורה להשקעות אימפקט, את רוח החדשנות והיזמות הישראלית, המייצרת אין ספור סטארט אפים, ממנפים לטובת קידום ערכים חברתיים וקידום כדור הארץ למען עתיד טוב יותר עבור כולנו ועבור ילדינו.

קראו גם על חיים טייב

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי לטפל ברכב רק במוסך פיג'ו מורשה?
בעלות על רכב פיג'ו מלווה באחריות לדאוג לתחזוקה וטיפול נאותים שלו. בכל הנוגע לשירות ותיקונים, מומלץ...
קרא עוד »
יונ 26, 2023
היתרונות המרכזיים בקלנועית
קלנועית זה כלי רכב קטן המיועד לאדם שלא יוכל להתנייד בכוחות עצמו. אפשר לומר שהקלנועית פתחה דלת עבור...
קרא עוד »
אפר 09, 2022
מאמן כושר אישי ברמת גן
בפוסט הבא שלפניכם אני ארצה לספר לכם על 3 מקומות (או לוקיישנים בשפה קצת יותר עממית) שכל מאמן כושר אישי...
קרא עוד »
ינו 17, 2022