אימפקט חברתי

אימפקט חברתי

אחד המודלים החדשניים להשקעה היא אימפקט חברתי, השקעה הנעשית במיזמים שנועדה לייצר השפעה חברתית תוך כדי רווחיות מדידה, תוך דגש על קידום ערכים חברתיים, בריאותיים, חינוכיים, וסביבתיים, על ידי הזרמת כספים, לחברות בעל פוטנציאל רווח, המקדמות ערכים אלו.

העיקרון המנחה

העיקרון המנחה של אימפקט חברתי, הוא קידום הערכים החברתיים, על ידי השקעות נבונות בחברות או סטארט-אפים הצפויים להניב רווח כלכלי ורווח חברתי, ולגרום לצמיחה חברתית בנושאים החשובים, תוך שימת דגש ומחשבה על דור העתיד.

דרכי ההשקעה

אימפקט חברתי נוגע במגוון תחומים רחב מאוד, השקעה בחברות הזנק, סטארט-אפים, הנמצאים בראשית דרכם, אבל להם פוטנציאל גבוה מאוד לעידוד הערכים החברתיים, תוך שמירה על רווחיות. השקעה בעולם האקדמיה, אשר היא כלי פורה לקידום ערכים רבים והשפעתה גדולה מאוד בכל תחומי החברה. כל זאת תוך שימוש בעוצמתו של הגורם וקשריו, המאפשר להאיץ את הפצת המסרים החברתיים בקרב מנהיגים כלכלים או מדיניים, להם לעיתים השפעה גדולה מאוד על התהליכים בכל התחומים, וליצור בכך עתיד טוב יותר עבור כולם.

מגמת הצמיחה

השקעות אימפקט הפכו למגמה כלל עולמית, המעוררת התעניינות רבה הן בקרב גורמים המקדמים נושאי חברה, והן בקרב קרנות פילנתרופיות, גופים ומוסדות ציבוריים, היקף ההשקעה בתחום מוערך במאות מיליארדים, ונמצא בגדילה מתמדת.

השקעות אימפקט בישראל

ישראל מכונה אומת הסטאר-אפ, ובצדק, בכל יום נפתחים בישראל חברות הזנק – סטארט-אפים רבים, בנושאים שונים ומגוונים, רבים מהם נוגעים ברמה כזאת או אחרת, בהליכי קידום חברתיים או סביבתיים, ובכך ישראל מהווה כר פורה להשקעות אימפקט, את רוח החדשנות והיזמות הישראלית, המייצרת אין ספור סטארט אפים, ממנפים לטובת קידום ערכים חברתיים וקידום כדור הארץ למען עתיד טוב יותר עבור כולנו ועבור ילדינו.

קראו גם על חיים טייב

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה בלונים הם דבר חובה בכל אירוע?
כל אירוע הוא מרגש בפני עצמו, לא משנה אם זה אירוע טרום חתונה, מסיבת רווקים, חינה, יום הולדת, הולדת ילד...
קרא עוד »
מאי 08, 2022
זיהוי נזילות: תובנות על הלא נחקר
איתור נזילות, מונח שנשמע לעתים קרובות אך לעתים רחוקות מובן במלואו, עומד כאבן יסוד בעולם הפיננסים...
קרא עוד »
פבר 11, 2024
מתכוונים לרכוש בושם חדש? כל המידע שצריך
בושם הוא אחד המוצרים האישיים והאינטימיים ביותר שאנו קונים. זה יכול להיות גם יקר, ולכן חשוב לדעת איך...
קרא עוד »
אוק 13, 2022