כיצד התת מודע משפיע על הרציונל בזוגיות

ייעוץ זוגי

מערכות יחסים מורכבות מאינספור רגעים ועלולות להינזק כתוצאה מחוסר הבנה, חוסר אמפטיה ונכונות להקשיב לצד השני וכן מהתפרצויות זעם ומתחים קשים שלא ניתן להפיג ללא סיוע חיצוני, ולעתים גם למרות סיוע כזה. מערכת יחסים איננה נשענת רק על החלטות רציונליות ולעתי קרובות מאוד מושפעת מרגשות שמשתנים באופן מתמיד. ויכוח קטן על ענין שולי עלול להוביל למהומה גדולה ולעימות קשה בין בני הזוג. מפלס החשדנות עלול להיות גבוה ולהוביל לכך שמערכת היחסים תדע עליות ומורדות ותעלה פעמים רבות על שרטון. לשני הצדדים כדאי לזכור תמיד שדרך ההתנהגות במערכת יחסים מושפעת מגורמים רבים וביניהם גם התת מודע.

התת מודע הוא מונח פסיכולוגי שמופיע בעיקר אצל פרויד וכולל אוסף של רגשות פחדים ותשוקות, אשר מופיעים אצל כל אחד מאיתנו מבלי שהוא ישלוט בהם או יוכל לכוון אותם. זכרונות מודחקים וחחחויות קשות מייצרים טראומות ופחדים בלתי נשלטים ועלולים להשפיע בצורה הרסנית גם על מערכת יחסים בין בני זוג, מבלי שאלה התכוונו לכך. לכן כאשר מערכת יחסים עולה על שרטון וגורמת לאווירה עכורה בבית ולהשפעה הרסנית על חיי בני הזוג – עולה הצורך בטיפול זוגי כאשר יש זוגיות במשבר, אשר יתמודד גם עם סוגיית התתת מודע. לשם כך אתם זקוקים לפסיכולוג מנוסה עם רקע מתאים וידע בדיאלוג בעניין התת מודע.

משיחות של בני הזוג עם המטפל עשויים לצוף עניינים רבים ופעולות שמקורן בתת מודע, אשר בני הזוג כלל לא הבינו מה המניע שעומד מאחוריהן. כך תוכלו לעמוד בכנות מירבית על המניעים שלכם והמכשולים היומיומיים אשר נובעים מחוויות של התת מודע (כמו חוסר ביטחון עצמי). המפגש עם אירועים שנכחו עלול להיות כואב מאוד אבל העלאת הנושא לדיון מיועדת לסייע לכם להתגבר על הקשיים הרבים ולהבין מה מכתיב את ההתנהגות שלכם, אשר נחשבת בעיניכם לרציונלית למרות שהיא מושפעת מגורמים רגשיים, פחדים ותשוקות שניסיתם להתעלם מהם. גישה פסיכולוגית נכונה תוביל אתכם להבין את המניעים שמקורם בתת מודע ותאפשר לכם להתמודד איתם.

לעוד מידע, בקרו באתר https://www.zugiut.net/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים