איך להתמודד עם הטרדה טלפונית? למי לפנות?

הטרדה טלפונית

מטרידים אתכם בטלפון? מתקשרים שוב ושוב מאותה חברה? מנדנדים לכם בצורה בלתי פוסקת? ככל הנראה נפלתם קורבן להטרדה טלפונית.

מהי הטרדה טלפונית?

הטרדה טלפונית עשויה לפגוע באורך חייו של הפרט מקבל השיחה, כמו כן על פי רוב פוגעת בשלוותו של הפרט וכן מפרה את הזכות הבסיסית לפרטיות . הטרדה טלפונית מתרחשת כאשר גורם כלשהו פונה שוב ושוב אל מקבל השיחה, על אף שהובהר לו שהפרט מקבל השיחה רואה בשיחה זו הטרדה וטו לא.

האם העניין מעוגן בחוק? מה העונש על הטרדה טלפונית ע"פ חוק?

אכן כן, סעיף 30 לחוק התקשורת ( בזק ושידורים) קובע כי המשתמש במיתקן בזק באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיז שלא כדין, דינו – מאסר שלוש שנים."

מה משמעות החוק?


אדם המשתמש בטלפון ומוציא שיחות אל אנשים באופן שיש בו כדי להטריד אדם אחר, עובר עבירה פלילית אשר דינה הקבוע בחוק הינו מאסר שלוש שנים.

מהי עילה לתביעת פיצוי?

הפרת החוק מקנה לנפגע עילה לתביעת פיצוי בגין הנזק שנגרם לו. כמו בכל תביעה בנזיקין, על התובע להוכיח את ההפרה – ההטרדה והיקפה – ואת היקף הפגיעה. ביהמ"ש הגדיר את המונח "הטרדה" וקבע כי יש לבחון ביחד את תוכן המסר ואת תכיפותם: לעתים הדבר יחשב כהטרדה בשל התוכן המטריד, והדבר יחשב כהטרדה בשל כמות הפניות הטלפוניות.

 

במקרה שבו ביהמ"ש יקבע כי העובדות מצביעות על הטרדה בטלפון בניגוד להוראות סעיף 30 לחוק התקשורת – בזק ושידורים, הרי שהתנהלות החברה מהווה הפרת חובה חקוקה המקימה לנפגע עילה לתביעת פיצוי בגין הנזק שנגרם לו. בהליך משפטי בסופו של דבר, השופט יקבע את גובה הפיצוי בהתאם לנזק שנגרם, להיקף ההטרדות, ולהתנהלות אותה חברה לאחר שהובהר לה שהפרט אינו מעוניין בשירותיה ו/או בקבלת דיוור מאותה החברה.

הגשת תביעה ייצוגית בעקבות הטרדה טלפונית עשויה להוביל לפיצוי כספי גבוה מאוד.

פנו עוד היום למשרד עורכי דין באיער לקבלת יעוץ וייצוג משפטי מעו"ד פלילי מומחה בתחום.

 

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים