סוגי הזכוכיות הקיימות לייצור חלונות

סוגי זכוכיות לייצור חלונות

על פניו, כשאנחנו מסתכלים על חלונות למבני מגורים או בתי עסק, אנחנו נוטים לחשוב שמדובר על סוג אחיד של זכוכיות אשר קיימים בכל החלונות, כאשר מה שמשתנה זו המסגרת של החלון או האופן בו הוא נפתח.

מן הסתם זה לא כך. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגי זכוכיות שיכולות להתאים לייצור חלונות. מדובר על זכוכיות רגילות שאנחנו מכירים ממגוון רחב של חלונות אשר מותקנים בשלל מקומות, מצד שני, אנחנו יכולים למצוא גם סוגי חלונות אחרים, הרבה יותר מושקעים וכן איכותיים. כמובן שבעת רכישת חלון עם זכוכית מסוימת עלינו להתייחס לאלמנטים שונים, כולל הקלות של ניקוי חלונות וכן למבנה שלהם.

למשל, אנחנו יכולים למצוא זכוכית עבה אשר שומרת טוב יותר על הבידוד, זכוכית כפולה שמאפשרת לנו ליהנות משקט בתוך חלל החדר, כאשר רעשים חיצוניים לא נכנסים פנימה. אנחנו יכולים למצוא חלונות או זכוכית ויטארז', זכוכית אשר מתאפיינת ביצירה אומנותית מסוימת. ישנם גם חלונות עם זכוכיות משולבות, כלומר מגוון של זכוכיות שונות אשר נחשבות הרבה יותר חזקות ואיכותיות, וכן זכוכיות משולבות בחומרים נוספים, בין אם זה עץ או אבן.

זכוכיות נוספות שמוכרות לנו מעולם החלונות, הן זכוכית בידודית שמורכב משכבות זכוכית שביניהם יש מרווח מה שמאפשר בידוד טרמי, וכן זכוכית טריפלקס אשר מורכב משתי שכבות של זכוכית. מדובר על זכוכית הרבה יותר חזקה מזכוכית רגילה, ולכן היא גם נחשבה בטוחה יותר. אם היא נסדקת שום דבר לא קורה.

זכוכיות נוספות שמוכרות בשוק, הן קלימה גארד שמאופיינות בעיצובים שונים, זכוכית חלבית חלקה אשר איננה שקופה כמו זכוכית רגילה, ועוד שורה של זכוכיות איכותיות אחרות שיכולות להתאים לכל מבנה.

צריך לומר, הבחירה בין זכוכית כזו או אחרת, באה לידי ביטוי בין היתר במקום בו אנחנו מבקשים להתקין אותה, באיכות הזכוכית, ובאופי השימוש במבנה. קיים הבדל בין זכוכית שאמורה לשמש חדר ילדים בו קיים תמיד חשש שהילד עלול לשבור אותה לבין חללים אחרים בבית, שם פחות קיים חשש זה, ולכן אפשר להשתמש בזכוכיות מסוגים אחרים. בין היתר בשביל להפיק תועלת מרבית מהעיצוב שלה וכן מהמאפיינים השונים של הזכוכית.

עוד מידע תמצאו באתר של HDWindows

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים