התחדשות עירונית – מה זה אומר?

זה לא סוד שכבר שנים שוק הנדל"ן בישראל לא מפסיק לעלות ואי אפשר לפספס את זה כשבכל מקום מדברים על המחירים הגבוהים של דירות בישראל ועל כך שחייבים למצוא פתרונות יצירתיים כדי לבלום את עליות המחירים ואף להביא להורדת מחירי הנדל"ן כדי שהוא יהיה בר השגה לאנשים רבים שרוצים דירה משלהם. אחד הפתרונות הראשונים שאפשר לחשוב עליהם הוא כמובן הגדלת ההיצע של דירות חדשות, כי הרי זה חוק בסיסי בכלכלה שהיצע גדול יותר עשוי להוריד מחירים. אחת הדרכים היצירתיות לעשות את זה היא באמצעות התחדשות עירונית אשר יש לה יתרונות רבים – גם הגדלה של היצע הדירות הקיים באזור מסויים וגם לחדש איזורים ותיקים שבמשך השנים חוו הזנחה ויש צורך לרענן את הנראות שלהם ובנוסף יש גם את ההיבט הבטיחותי – כך ניתן לשקם ולחזק מבנים ישנים ולהוציא אותם ממצב של סיכון לדיירים שגרים בהם. כשהפתרון הזה של התחדשות עירונית נשמע כל כך טוב וכשיש לו מספר יתרונות ופתרונות שהוא מציע, זה בכלל לא מפתיע שניתן לראות יותר ויותר פרוייקטים של התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ, בדקו את הפרוייקטים של גורקן יזמות למשל.

התחדשות עירונית – איך היא באה לידי ביטוי?

התחדשות עירונית באה לידי ביטוי באמצעות שתי דרכים או שיטות פעולה עיקריות – האחת היא פינוי בינוי והשנייה היא תמ"א 38, או כפי שהיא נקראת גם – עיבוי בינוי. בשיטה הראשונה של פינוי בינוי הורסים את הביניין או המבנה הישן ועל אותו תא שטח שהיה המבנה שנהרס, מקימים עם חברות כמו גורקן נדל"ן ביניין חדש לגמרי, ברוב המקרים גבוה יותר וכזה שמכיל יותר דירות. במקרה של תמ"א 38 הביניין הישן נשאר במקומו, אך מבצעים עיבוי וחיזוק של הביניין הקיים, בדרך כלל אלו ביניינים נמוכים של 2-4 קומות ומעליהן מוסיפים עוד מספר קומות שהן חדשות לגמרי.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוכד נחשים – סיבות טובות לשמור טלפון של אחד מיד
הקיץ הגיע ואיתו הגיע גם אורח כלל לא אהוב – הנחש. בשונה מבעלי חיים רבים אחרים שחביבים מאוד על האנשים,...
קרא עוד »
אוג 26, 2019
מופע קרקס
היום כל מי שעורך אירוע, מעוניין להרשים ולהדהים את האורחים שלו. אם בעבר רוב האירועים הסתכמו בארוחה...
קרא עוד »
אוק 18, 2020
מיקי פוליצר – מה זה שוק ההון
שוק ההון הוא שוק פיננסי שבו קונים ומוכרים ניירות ערך של חוב או הון לטווח ארוך. שוק ההון הוא מקום בו...
קרא עוד »
אוג 07, 2022