הדפסות בתלת מימד – מדריך מזורז למתעניין

הדפסות בתלת מימד - מדריך מזורז למתעניין

מדפסות תלת מימד, מי היה מאמין שהמוח האנושי יצליח לייצר מדפסות כה מתוחכמות, מופלאות עם שלל אפשרויות הדפסה 3D? כיום את המדפסות הללו רוכשים הן לשימוש ביתי והן לתעשייתי.

מי עושה שימוש במדפסות תלת מימד?

ניתן להדפיס כה הרבה מוצרים כך שלא מעט חברות עושות שימוש במדפסות אלה, למשל: מדפסות בבתי חולים אשר יכולות אפילו להדפיס איברים אנושיים, בגדים, זרוע מלאכותית, צעצועים, ועוד שפע אפשרויות. כל שיש לעשות הוא לתכנן ואז רק ללחוץ על כפתור. 

כיצד המדפסת עובדת?

ברור שאין מדובר כאן במדפסות רגילות מהן ניתן להדפיס רק מסמכים ותמונות. הדפסות בתלת מימד דורשות קצת יותר. תכנון המוצר, יש לשלוח למחשב את הקובץ התלת מימדי, מכאן המדפסת מקבלת את ההוראות מהמחשב וזהו, ניתן להדפיס.

מכיוון שמדובר במדפסת תלת מימד הקבצים עשויים מכמה שכבות דקות. חומרי הגלם בהם עושים שימוש חייבים להיות חזקים ועמידים, כמו פלסטיק למשל.

מתי הומצאה המדפסת?

קשה להאמין אולם המדפסות הראשונות הומצאו לפני 40 שנה! מן הסתם עם הזמן הן השתכללו. הטכנולוגיה הראשונה בה עשו שימוש היא סטריאוליתוגרפיה, וכך החלו לייצר באמצעות המדפסות הללו. ככלל, כיום קיימות שלל טכנולוגיות שונות לייצור מוצרים במדפסות תלת מימד.

מדפסות נגישות

כמו מוצרים רבים אחרים, במהלך השנים הוזלו מחירי המדפסות, כך שניתן גם לרכוש אותן לבית וכמובן לעסקים. המטרה הסופית – הדפסה של כל דבר. כיום יותר ויותר גורמים רוכשים את המדפסת, וכמובן הטכנולוגיות משתכללות כל העת.

היכן רוכשים מדפסות?

מדפסת תלת מימד יש לרכוש אצל הטובים ביותר. חברה בעלת ניסיון, המעסיקה אנשי מקצוע שיוכלו לייעץ לכם מהי המדפסת הטובה ביותר עבורכם. חברה העובדת עם היצרנים הטובים ביותר בעולם, המעניקה אחריות ושירותי מעבדה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים