חדרי ארונות – למה זה עדיף על ארון בחדר?

חדרי ארונות

עד לפני שנים לא רבות, האקסיומה היתה ברורה. חדר שינה כלל מיטה, שידה, שולחן עם מדפים (במידה וזה היה חדר ילדים) וארון בגדים. הנחה היתה שכל חדר שינה חייב שיהיה בו ארון כזה.

עם הזמן זה השתנה, במיוחד כאשר החלה הבנייה החדשה, ובדומה למדינות רבות באירופה וכן לארצות הברית, החלו הישראלים לבנות חדרים שמכילים מספר ארונות שמיועד לאחסון בגדים, בין אם מדובר בכאלה שמשתמשים בהם יום יום, בין אם מדובר בבגדים לאירועים מיוחדים, או בגדים עונתיים.

השינוי התרחש, גם בגלל שסוג הבנייה החדש מאפשר זאת, מה עוד שגישות חדשות של תכנון ועיצוב מלמדות אותנו להתנהל מצד אחד במינימליזם ומצד שני בניצול אפקטיבי יותר של השטח. מה עוד שחדרי ארונות יוצרים סדר וארגון שאנחנו לא יכולים ליהנות ממנו, אם מדובר בחדר שינה שכולל ארון בגדים.

לפני שנציג מספר יתרונות של חדרי ארונות, צריך לומר, שיש לא מעט אנשים שעדיין מעדיפים את השיטה הישנה, בין אם זה בגלל שזה יותר נוח עבורם, במקום ללכת מהחדר אל חדר הארונות ומשם בחזרה אל החדר להתלבש, אז הכל נעשה בחלל אחד, ובין אם זה בגלל שכך הם יכולים לשמור בצורה הרבה יותר אפקטיבית על הפרטיות שלהם.

עם זאת, כאמור, יש יתרונות שונים לחדרי ארונות. ראשית, הוא יוצר סדר וארגון שאנחנו לא יכולים למצוא בשום צורה אחרת בחדר שינה שיש בו ארון. כל הבגדים נמצאים מחוץ לחדר, זה הרבה יותר מסודר, יותר מאורגן, החדר יותר "נקי".

שנית, אומנם, אנחנו צריכים, על פניו, לקחת חלק משטח החדר ולהקצות אותו לחדר הארונות, אך למעשה אנחנו מרוויחים את כל השטח בו היינו אמורים לשים את הארון. אנחנו למעשה מקצים מכל חדר קצת, אך כל אחד גם מרוויח שטח נרחב.

שלישית, אנחנו יכולים לייצר הרבה יותר שליטה וארגון כשהכל נמצא בחדר אחד, קל לנו יותר לסדר ולארגן את הדברים, זה הרבה יותר נוח ופשוט. בגדים לא הולכים לאיבוד, הכל נמצא בחדר ספציפי אחד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים