איך קובעים אם יש צורך בבמפרים בדרך?

רבים מכנים במפרים, בליטות בכביש או כריות האטה. המשמעות של במפר היא פס האטה ותפקידו העיקרי הינו הפחתת מהירות הנסיעה בכביש. במאמר רשמנו בפניכם היכן הבמפרים חיוניים וכיצד קובעים זאת. קריאה נעימה.

קצת אודות במפרים

הבמפר הוא בליטה או בשפה המקצועית פס האטה אותו ממקמים בערים, יישובים, קיבוצים ודרכים פנימיות של מפעלים וזאת על מנת לגרום לכלי התחבורה להאט. המיקום של הבמפר נקבע קצת לפני הדרך "המועדת לפורענות". נהיגה במהירות מעל במפר תגרום לטלטלה של כל הרכב ואפשרות של נזק לחלקיו הפנימיים, דבר אשר מאלץ את רוב הנהגים להאט. התקנת הבמפר תמיד תיעשה בקרבת מקומות רגישים, כמו למשל גני שעשועים, בתי ספר, בתי אבות, חניונים וכל מקום בו יש פוטנציאל להולכי רגל רבים.

חשיבות התקנת במפרים

במפרים בדרך כלל עשויים מ – PVC או מפלסטיק ומודולריים וזאת על מנת שניתן יהיה להתאים אותם לאורך הנדרש בכל מיקום בו מעוניינים. פסי האטה תמיד יבלטו לעין וזאת משום הצבעים שלהם והעובדה שמספחים אליהם עיני חתול וזאת על מנת להגביר את הנראות שלהם גם בשעות הלילה.  נכון להיום ניתן להתקין פסים אלו על רוב המשטחים, אם למשל בטון, אספלט , גומי, אבנים משתלבות ועוד. קיימת חשיבות רבה להתקנת הבמפרים.

האם קיים צורך בבמפרים?

כל מקום בו יש פוטנציאל לריבוי הולכי רגל הוא מקום בו יש צורך בבמפרים, דבר אשר כולל את כל הכבישים הקרובים למוסדות חינוכיים ומכללות, אזורי תעשייה, היכלי תרבות, צומת דרכים, מעברי חציה ועוד. בדיקות שנערכו במדינתנו הובילו למסקנה חד משמעית שבמפרים, קרי, פסי האטה הובילו להפחתה משמעותית במהירות הנסיעה ובהתאם הגברת הבטיחות. 

לסיכום, התקנת במפרים בדרכים בסביבתן יש הולכי רגל רבים היא בגדר חובה. שכן, פסי האטה או משטח גבשושיות מובילים להורדת מהירות הנסיעה של הרכב והאטה נקודתית.  נכון להיום ההמלצה היא להתקין במפרים לפני צמתים, נקודות עצירה, מעברי חציה, תחנות אוטובוס ומקומות בהם יש פוטנציאל להולכי רגל רבים.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי תעודת יושר
כאשר מדברים על תעודת יושר, מדברים למעשה על תדפיס שכל אחד יכול להשיג ממשטרת ישראל, אשר מכיל את כל המידע...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
איך להתגרש יפה
סרטים, ספרים ויצירות אחרות לימדו אותנו שגירושין הם לא דבר יפה, להיפך. אנחנו זוכרים לא מעט יצירות שונות...
קרא עוד »
יול 28, 2020
מתי כדאי לערוך צוואה?
צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4...
קרא עוד »
ספט 19, 2021