איך תדעו שיש לכם דורבן בכף הרגל

איך תדעו שיש לכם דורבן בכף הרגל

לא כולם יודעים מהו דורבן בכף הרגל. ובכן, דורבן הוא השם העממי והנפוץ יותר שניתן לדלקת בחלק התחתון בעקב הרגל. דורבן הוא הסיבה הנפוצה ביותר לכאבים בכף הרגל. הוא זה הגורם העיקרי לכאבים טורדניים הנמצאים בכף הרגל.

איך תדעו שיש לכם דורבן בכף הרגל |

כמה סיבות יש לקיומו של הדורבן בכף הרגל. אחת מהם הוא חיתולית הכפית. חיתולית הכפית היא רצועה רחבה וארוכה הנמתחת לאורך תחתית כף הרגל. (היא זו שרק מלחשוב אם היא תקרע, גורם לגוף שלנו להתפחלץ)

רצועה זו, מקשרת בין העקב לבין כל אחת מהאצבעות ותומכת בקשת הרגל שלנו. ניתן לדמות אותה למיתר ארוך הנמתח לאורך הקצוות של קשת כף הרגל.

עומס יתר על כף הרגל, יכול להזיק לרקמות של הרצועה ולגרום לדלקת ולכאבים. הדורבן לעומת זאת, הוא מצב דלקתי הנוצר בחיבור הרצועה לחלק הקדמי התחתון של עצם העקב. מדרסים מותאמים באתר https://www.avidorhc.co.il/ יכולים להקל על הכאבים.

האם כל הנעליים מתאימות לרגלי תינוק? |

ראשית לא. יש הרבה נעליים לא מתאימות. אם את חושבת על זה, היית מכניסה את כפות הרגליים היקרות של תינוקך בבטון ומשאירה אותם שם? כמובן שלא. אפילו להציע דבר כזה נראה קיצוני עד כדי גיחוך.

רבים מההורים כן שמים נעליים טרנדיות וממותגות על רגלי התינוק שלהם והכל למען האופנה מבלי להבין שהם עלולים לגרום נזק. זכרו שעדיף לילד שלכם ללכת עם נעליים לא הכי ממותגות ונוצצות והעיקר שבריאותו לא תינזק.

מה נזק בנעליים שאינם מתאימות לרגל? |

ככל שרגלי התינוק גדלות, הם עוברים לצורת הנעל שהם נועלים. רגליים עטופות בנעליים קשיחות ובלתי גמישות אינן יכולות לנוע בחופשיות ולהביא להתפתחות העצם וצמיחה טבעית. המשמעות היא גם שתינוק לא יוכל להרגיש את האדמה שמתחתיהן וזה חיוני לצורך יציבה ואיזון.

זו הסיבה שרוב הנעליים אינן מתאימות להתפתחות כפות רגליים בעיקר אם מדובר שילד קטן או תינוק. לכן, כפות רגלי התינוק צריכות לנוע בחופשיות ואם יש לנעול נעליים שאינם אופנתיות ומושכות, כדאי לוותר על כך למען בריאותו של הילד

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים