איך תדעו אם מגיעה לכם משכנתא

מגיעה לכם משכנתא

ענף הנדל"ן בארץ הולך ומתפתח משנה לשנה. משום כך, ניתן לראות כיצד פרויקטים גדולים של בנייה צצים בכל עיר מרכזית, בעיקר באזורים מרכזיים של העיר מכיוון שאלו האזורים הכי מועדפים על מחפשי הדיור. כולם רוצים להיות קרובים למרכז קניות או בילויים שקרוב לבית, במיוחד אם מדובר על ערים גדולות ברחבי הארץ.

כמובן שיש גם פרויקטים של בנייה באזורים יותר שקטים ברחבי הערים השונות, אך גם בפרויקטים אלו ניתן לראות מרכזים מסחריים קטנים שנבנים בסמוך לבניינים ודירות אלו. מכיוון ששוק הנדל"ן מתפתח כל הזמן, כך גם הביקוש לדירות עולה ולכן מחירי השכירות עולים בהדרגה ולעיתים ללא הצדקה – כך שאנשים רבים מעדיפים לרכוש לעצמם דירה, ולהיכנס אל תחום המשכנתא.

מי זכאי למשכנתא

משכנתא היא הלוואה לצורך דיור שגופים פיננסים מעניקים לאנשים המעוניינים לרכוש דירה או נכס פרטי. ישנם גם בעלי עסקים שלוקחים משכנתא לצורך תשלומי שכירות חודשיים עבור משרדים גדולים שהם שוכרים במקומות שונים.

מכיוון שמשכנתא היא הלוואה לדיור, מדובר על סכומי כסף גבוהים במיוחד של מאות אלפי שקלים. לכן, הבנק או הגוף הפיננסי מעניק משכנתא רק לאנשים שמסוגלים לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים תקופה ממושכת, מי שבבעיה הוא מסורב משכנתא. קהל יעד זה אלו אנשים בעלי קריירה שעובדים בעבודה קבועה, אנשים שיש ברשותם נכס אחד או יותר, כאלו שיש ברשותם אחוז מסוים של הון עצמי שיועבר לרכישת הדירה, אנשים ללא בעיות כספיות גדולות כמו חובות גבוהים ועוד.

באופן כללי הגוף הפיננסי יבצע בדיקה מקדימה על הרקע של הלווים, כך שיקבל תמונת מצב כוללת יותר בנוגע לסיכון האפשרי שקיים עם אנשים אלו והאם הם יוכלו להחזיר את סכום הכסף הגדול אותו הם לוו.

כך תבחרו מסלול משכנתא משתלם

חשוב להבין כי משכנתא היא אינה מתנה. נכון שמדובר על סכום כסף גדול המאפשר רכישה של דירה או נכס באופן מידי, אך כדי שהגוף הפיננסי ירוויח מכך הוא לוקח על סכום המשכנתא ריבית גבוהה ברוב המקרים. כדי להימנע ככל האפשר מריביות גבוהות, וכך לבחור את מסלול המשכנתא המשתלם ביותר, מומלץ להיוועץ עם חברת ייעוץ משכנתאות שתוכל יחד איתכם להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעה בקרקע חקלאית – מתי זה כדאי?
אנשים רבים מחפשים הזדמנויות נדל"ן חדשות. כאשר מחירי הדירות רק הולכים ועולים ועמם אחוז התשואה רק הולך...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
טיפול שורש בירושלים – פרטי או דרך קופת החולים?
מהפכת טיפולי השיניים שנמצאת איתנו כבר שנים הביאה לכולם את הבשורה של טיפולי שיניים לכל דורש. האם אכן...
קרא עוד »
ינו 17, 2022
מהו ביטוח תכולת דירה?
אחת הרכישות המשמעויות הינו ביטוח דירה, לאחר מאמץ רב מאוד אתם הבעלים של דירה. אמנם אין לכם מספיק כסף...
קרא עוד »
ספט 06, 2019