מתי תזדקקו לעו"ד רשלנות רפואית?

עו"ד רשלנות רפואית

עו"ד נזיקים הוא בעל המקצוע אשר מכיר היטב את תחום הרשלנות הרפואית. זהו תחום רחב ומורכב, שיש לפעול בתוכו ברגישות ומיומנות, כדי לסייע ללקוחות להשיג את מבוקשם – פיצויים הולמים שיעזרו להם להתגבר על הנזק שנגרם להם ולחזור לשגרה.

אבל מהי בדיוק רשלנות רפואית?

מה זה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית בלידה או כל מקרה אחר היא כל מקרה שבו צוות רפואי, איש רפואה (אחות, רופא, מטפל וכן הלאה) או מוסד רפואי, נקט בגישה רשלנית, שאינה מקובלת לפי הסטנדרטים הנהוגים במדינה ואשר בגינה נגרם נזק כלשהו למטופל. נזק זה עשוי להיות גופני, אך גם עוגמת נפש נחשבת לנזק, או נזק נפשי וכן הלאה.

המשפט הישראלי מכיר בשלושה סוגים עיקריים של רשלנות רפואית:

  1. רשלנות במסגרת הטיפול – אבחנה שגויה, מרשם לא מתאים, טיפול לקוי, ציוד רפואי לקוי וכן הלאה.
  2. פגיעה באוטונומיה – קבלת החלטות של הצוות הרפואי ללא שיתוף המטופל בהשלכות האפשריות.
  3. היעדר הסכמה מדעת – הצוות הרפואי אחראי בעיניי החוק למתן הסבר מפורט, מדויק ואמין אודות השלכות אפשריות של הטיפול, או התרופה. אך הצוות הרפואי אחראי גם לוודא כי המטופל הבין את מה שנאמר לו ולעשות כל מאמץ כדי לוודא שהמטופל מבין ומסכים. אם אחד מהתנאים האלה לא מתקיים, מדובר על רשלנות.

אם נתקלתם במצב דומה למה שמתואר מעלה, ייתכן מאוד שיש לכם עילה מוצדקת לתביעה בגין רשלנות רפואית. יחד עם זאת, הזמן הוא גורם קריטי ולכן יש לפעול במהירות.

לסיכום – אם אתם חושבים שיש לכם עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית, פעלו במהירות ופנו אלינו עוד היום לבדיקת היתכנות של תביעה כזו ושל הסיכויים שלכם לנצח. עו"ד רשלנות רפואית מנוסה יכול לעזור לכם לזכות בסכום פיצויים נאה, שיעזור לכם לחזור לשגרה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קבלני שלד
הבסיס לכל מבנה שאנחנו מבקשים להקים, הוא השלד שלו. באופן טבעי מכאן אנחנו נתחיל את הבנייה. אנחנו לא...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018
חול לחתולים – איך לבחור חול לחתול שלכם?
חול לחתולים הוא מצרך חובה עבור כל חובב חתולים, אבל כיצד תדעו איזה לבחור? המשיכו לקרוא במאמר כדי...
קרא עוד »
נוב 14, 2021
איך להתאים כסאות לפינת האוכל שלכם?
פינת האוכל בביתכם מחזיקה מקום מיוחד שבו יקיריכם מתאספים כדי לחלוק ארוחות, לעסוק בשיחות וליצור...
קרא עוד »
יונ 20, 2023