הסכנות הכרוכות באבנים בכליות

שתייה מרובה למניעת אבנים בכליות− אמת או מיתוס?

הצטברות אבנים בכליות עלולה להוביל לסיבוכים רפואיים שונים, כמו דימום ויציאה מכלל תפקוד של הכליות. חשוב מאוד לטפל בזמן ולגשת לבדיקות המתאימות כאשר עולה החשד, ולו הקטן ביותר, להימצאותן של האבנים. תוכלו לגשת לרופא מומחה בנושא אשר נקרא אורולוג, ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות שהרופא יפנה אותכם. 

סימני אזהרה

איך יודעים שיש אבנים בכליות? ישנם כמה וכמה סימני אזהרה אשר יכולים להעיד על הימצאות האבנים. כך למשל במידה ואתם חשים כאבים עזים בצדדים, מאזור הכליות, עד כדי כך שהכאבים עזים ביותר ולא נסבלים – ייתכן מאוד כי מדובר על אבנים בכליות. במידה ואתם מקיאים בצורה קיצונית זהו סימן נוסף שיכול להעיד על אבנים בכליות. גם כאשר יש עוויתות שלא חולפות אחרי כמה ימים, זהו סימן מדאיג לאבנים בכליות. אם אתם חשים בנוסף גם בצמרמורות או שחום הגוף עולה ייתכן כי ישנה חסימה בדרכי השתן כתוצאה מהאבנים בכליות – ובמקרה כזה יש צורך בהול בקבלת טיפול אנטיביוטי ושחרור החסימה. 

סיבוכים אפשריים

ישנם כמה וכמה סיבוכים וסכנות אשר עלולים להופיע במקרה של אי טיפול באבנים בכליות. כך למשל עלול להיגרם דימום, כאבים עזים ועד לכדי פגיעה בתפקוד הכליות. 

קראו על מניעת אבנים בכליות >>>

לחיות עם אבנים בכליות

בחלק מהמקרים האבנים בכליות לא חולפות תוך פרק זמן קצר ונוצר מצב בו המטופל חי עם האבנים בכליות, תוך כדי שגרת החיים שדרושה על מנת לחיות עם האבנים בכליות בצורה בטוחה. יש לבצע את הטיפולים הנדרשים, בחלק מהמקרים אלו טיפולים פולשניים למטרת ריסוק האבנים. חשוב מאוד לשתות כמויות גדולות של מים (אך לא יותר מדי) ולהקפיד על תזונה מותאמת ספציפית, למשל צמצום שתייה של תה. חשוב לבצע מעקבים ובדיקות אולטרסאונד, לצד בדיקות דם.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינת אוכל כפרית
ארוחות משפחתיות הן הזמן בו כל המשפחה מתכנסת יחדיו מסביב לשולחן, חולקת ארוחה טעימה ומשביעה וגם נהנית...
קרא עוד »
אוק 26, 2019
רכישת מיטת ילדים מעץ מלא – למה חשוב להשקיע בכך?
אחד הפריטים הראשונים והחשובים ביותר שהורים (או סבים וסבתות במקרים מסוימים) רוכשים לילד שלהם, היא...
קרא עוד »
מאי 24, 2021
כל הסיבה לסרס את הכלב או החתול שלכם
המאמר באדיבות Animalcenter סירוס בעלי חיים הפך זה מכבר למעין מוטו עבור הווטרינרים למיניהם ושאר ארגוני...
קרא עוד »
ספט 12, 2021