הסכנות הכרוכות באבנים בכליות

שתייה מרובה למניעת אבנים בכליות− אמת או מיתוס?

הצטברות אבנים בכליות עלולה להוביל לסיבוכים רפואיים שונים, כמו דימום ויציאה מכלל תפקוד של הכליות. חשוב מאוד לטפל בזמן ולגשת לבדיקות המתאימות כאשר עולה החשד, ולו הקטן ביותר, להימצאותן של האבנים. תוכלו לגשת לרופא מומחה בנושא אשר נקרא אורולוג, ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות שהרופא יפנה אותכם. 

סימני אזהרה

איך יודעים שיש אבנים בכליות? ישנם כמה וכמה סימני אזהרה אשר יכולים להעיד על הימצאות האבנים. כך למשל במידה ואתם חשים כאבים עזים בצדדים, מאזור הכליות, עד כדי כך שהכאבים עזים ביותר ולא נסבלים – ייתכן מאוד כי מדובר על אבנים בכליות. במידה ואתם מקיאים בצורה קיצונית זהו סימן נוסף שיכול להעיד על אבנים בכליות. גם כאשר יש עוויתות שלא חולפות אחרי כמה ימים, זהו סימן מדאיג לאבנים בכליות. אם אתם חשים בנוסף גם בצמרמורות או שחום הגוף עולה ייתכן כי ישנה חסימה בדרכי השתן כתוצאה מהאבנים בכליות – ובמקרה כזה יש צורך בהול בקבלת טיפול אנטיביוטי ושחרור החסימה. 

סיבוכים אפשריים

ישנם כמה וכמה סיבוכים וסכנות אשר עלולים להופיע במקרה של אי טיפול באבנים בכליות. כך למשל עלול להיגרם דימום, כאבים עזים ועד לכדי פגיעה בתפקוד הכליות. 

קראו על מניעת אבנים בכליות >>>

לחיות עם אבנים בכליות

בחלק מהמקרים האבנים בכליות לא חולפות תוך פרק זמן קצר ונוצר מצב בו המטופל חי עם האבנים בכליות, תוך כדי שגרת החיים שדרושה על מנת לחיות עם האבנים בכליות בצורה בטוחה. יש לבצע את הטיפולים הנדרשים, בחלק מהמקרים אלו טיפולים פולשניים למטרת ריסוק האבנים. חשוב מאוד לשתות כמויות גדולות של מים (אך לא יותר מדי) ולהקפיד על תזונה מותאמת ספציפית, למשל צמצום שתייה של תה. חשוב לבצע מעקבים ובדיקות אולטרסאונד, לצד בדיקות דם.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים