5 טיפים למניעת הרטבת לילה אצל ילדים

הרטבת לילה

ילדים רבים סובלים מהרטבת לילה. גם אם הם מצליחים להיגמל מהרטבת יום, בלילה הם לא מצליחים לשלוט על עצמם ולמעשה הם נאלצים לישון עם חיתול. הבעיה מחמירה כאשר הילד מגיע לגיל אשר בו הוא כבר לא מוכן ללבוש חיתול בלילה. הוא כבר גדול בעיניו והחיתול פוגע בו מהבחינה התדמיתית. אנחנו כאן יחד עם ד"ר טל שגיא כדי ללמד אתכם איך וכיצד לסייע לילד להיגמל מהרטבת לילה.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא ממליצים על  5 טיפים למניעת הרטבת לילה אצל ילדים

1. מודעות – הרבה ילדים לא יודעים בכלל שהם אמורים לשמור על עצמם יבשים. ההורים מלבישים להם חיתול לקראת השינה והם בעצם לא מכירים משהו אחר.            הם מסירים מעצמם כל עול ובאופן טבעי מרטיבים בלי להרגיש. הורידו להם את החיתול ואמרו להם לשמור על עצמם. במקרים רבים זה אכן יקרה. אם לא                  בלילה הראשון אז תוך יומיים שלושה תראו את השינוי.

  1. הגבלת שתייה לפני השינה – אמנם אסור לייבש את הילד. אך בהחלט אפשר להגביל את כמויות השתייה על מנת שהילד יוכל להשתלט על עצמו. שינה עם בקבוק הוא דבר פסול ומעבר לנזק לשיניים הוא גם מפריע לגמילה מהרטבת לילה.
  2. הורדה לשירותים – כדאי שלוח את הילד לפני השינה אל השירותים. מלבד זאת מומלץ לנסות להעיר את הילד פעם אחת בלילה לשירותים. לעיתים מדובר בגורם מזרז שיסייע לילד להפנים את ההרגל כי לשירותים צריך לקום גם באמצע השינה. לא לכל ילד זה מתאים אך במקרים רבים זה מסייע מאוד.
  3. פעמוניתד"ר קובי שגיא מציע פעמונית המסייעת להטמיע בילד הרגלי שינה מבוקרים עם שליטה על הסוגרים.
  4. טיפול התנהגותי – לעיתים יש צורך בטיפול מקצועי התנהגותי כדי להוביל ללילה יבש.

הטיפים באדיבות ד"ר טל שגיא

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים