מה ההבדל בין שיש למטבח לבין שיש למקלחת?

שיש לאמבטיה

שימוש בחומר מסוג שיש, היה כבר נהוג במאות קודמות, כמו לפני יותר מ 300 שנים ביוון העתיקה – ארץ בה שימוש באבני השיש היה נפוץ במיוחד. חומר זה שבנה ערים גדולות כמו אתונה, רומא, ברצלונה ועוד, עדיין נתפס כאיכותי ואצילי, זאת משום שהוא חזק, עמיד, יפה במיוחד, ונשמר לשנים ארוכות.

אם אתם משפצים את הדירה, בונים בית או כל נכס אחר – חשוב שתדעו מהם ההבדלים בין משטחי שיש למטבח, ובין המשטח המתאים לחדרי שירותים או מקלחת.

אז מהו ההבדל?

כדי להבין יותר על סוגי שיש, מומלץ לקרוא אודות סוגים שונים כמו גרניט – חומר יקר שמתאים למקלחות ומטבחים. אבן קיסר – חומר איכותי בעל גוונים המתאימים לחדרי רחצה. כמו גם משטחי אוניקס המיוצרים בגוונים של אדום לבן ושחור.

כעת יש לבחון את אופן השימוש, בעוד שעבור מטבחים: יהיה צורך בשיש חזק שאינו נשרט ויכול להכיל סירים חמים, נוזלים מסוגים מסוימים כמו גם עמיד נגד כתמים. עבור מקלחת יהיה צורך בשימוש בשיש שמתנקה בקלות, שאינו חלק מידי, שמקנה גוונים בהירים או כהים מאד, כמו גם כזה שעמיד מפני חומרי ניקוי, רטיבות לחות ומים.

מה ההבדלים בין סוגי השיש

כאשר בוחרים שיש למטבח, יש לשים לב לכמה דגשים שהם אלה שמבדילים בין כזה שמתאים למטבח, לבין משטחים המיועדים לאמבטיה. בכך יש לבחור שיש שיכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות. עוד יש לבחור חומר חזק שאפשר לחתוך עליו מוצרים (זאת מבלי לגרום לשריטות), בזמן שיש לבחור שיש המספק מקסימום ניקיון והתאמה לעיצוב המטבח.

כאשר בוחרים שיש לאמבטיה או לחדרי הרחצה, יש לבחור כזה שעמיד במים ולחות, שאינו מעלה עובש, שנראה נקי בכל זמן ואף כזה שהגוונים שלו מותירים רושם של ניקיון, יוקרה ואיכות.

כדי לבחור את סוג החומר המתאים ביותר, רצוי תמיד להתייעץ עם אנשי המקצוע בעוד שייעוץ של מומחים בשיש ובמשטחי עבודה – יספק עבורכם מענה לשאלות, ועצות טובות לבחירת החומר הנכון.

קראו על: חיפוי שיש למטבח

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי תעודת יושר
כאשר מדברים על תעודת יושר, מדברים למעשה על תדפיס שכל אחד יכול להשיג ממשטרת ישראל, אשר מכיל את כל המידע...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
כמה פעמים שאלתם את עצמכם איך להפסיק לעשן
הרצון להפסיק לעשן נובע לרוב ממאבק פנימי עמוק. אינספור אנשים מצאו את עצמם מהרהרים בשאלה, "איך אני מפסיק...
קרא עוד »
יול 19, 2023
הרחקת חתולים וכלבים חדשנית באמצעות המרחיק של צור מרקט
דבר כמו הרחקת חתולים וכלבים חדשנית באמצעות המרחיק של צור מרקט יכול להיות פתרון מעולה עבור אלו מכם...
קרא עוד »
יול 20, 2021