מה ההבדל בין שיש למטבח לבין שיש למקלחת?

שיש לאמבטיה

שימוש בחומר מסוג שיש, היה כבר נהוג במאות קודמות, כמו לפני יותר מ 300 שנים ביוון העתיקה – ארץ בה שימוש באבני השיש היה נפוץ במיוחד. חומר זה שבנה ערים גדולות כמו אתונה, רומא, ברצלונה ועוד, עדיין נתפס כאיכותי ואצילי, זאת משום שהוא חזק, עמיד, יפה במיוחד, ונשמר לשנים ארוכות.

אם אתם משפצים את הדירה, בונים בית או כל נכס אחר – חשוב שתדעו מהם ההבדלים בין משטחי שיש למטבח, ובין המשטח המתאים לחדרי שירותים או מקלחת.

אז מהו ההבדל?

כדי להבין יותר על סוגי שיש, מומלץ לקרוא אודות סוגים שונים כמו גרניט – חומר יקר שמתאים למקלחות ומטבחים. אבן קיסר – חומר איכותי בעל גוונים המתאימים לחדרי רחצה. כמו גם משטחי אוניקס המיוצרים בגוונים של אדום לבן ושחור.

כעת יש לבחון את אופן השימוש, בעוד שעבור מטבחים: יהיה צורך בשיש חזק שאינו נשרט ויכול להכיל סירים חמים, נוזלים מסוגים מסוימים כמו גם עמיד נגד כתמים. עבור מקלחת יהיה צורך בשימוש בשיש שמתנקה בקלות, שאינו חלק מידי, שמקנה גוונים בהירים או כהים מאד, כמו גם כזה שעמיד מפני חומרי ניקוי, רטיבות לחות ומים.

מה ההבדלים בין סוגי השיש

כאשר בוחרים שיש למטבח, יש לשים לב לכמה דגשים שהם אלה שמבדילים בין כזה שמתאים למטבח, לבין משטחים המיועדים לאמבטיה. בכך יש לבחור שיש שיכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות. עוד יש לבחור חומר חזק שאפשר לחתוך עליו מוצרים (זאת מבלי לגרום לשריטות), בזמן שיש לבחור שיש המספק מקסימום ניקיון והתאמה לעיצוב המטבח.

כאשר בוחרים שיש לאמבטיה או לחדרי הרחצה, יש לבחור כזה שעמיד במים ולחות, שאינו מעלה עובש, שנראה נקי בכל זמן ואף כזה שהגוונים שלו מותירים רושם של ניקיון, יוקרה ואיכות.

כדי לבחור את סוג החומר המתאים ביותר, רצוי תמיד להתייעץ עם אנשי המקצוע בעוד שייעוץ של מומחים בשיש ובמשטחי עבודה – יספק עבורכם מענה לשאלות, ועצות טובות לבחירת החומר הנכון.

קראו על: חיפוי שיש למטבח

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים