עו"ד פגיעה מינית – לשם מה נעזרים בשירותיו?

אישה או גבר אשר חווים פגיעה מינית ומגישים תלונה למשטרה, יודעים שאם המקרה שלהם יגיע לבית המשפט, מי שיעמוד בשם התביעה כנגד הצד הפוגע, תהיה הפרקליטות מצד המדינה, ולא הם או מישהו מטעמם. כך נהוג בכל מדינה במשפט הפלילי. התובעת היא תמיד המדינה, ולקורבן אין זכות עמידה בבית המשפט במקרים שכאלה. 

אם כך עולה שאלה, למה יש צורך בעו"ד פגיעה מינית את מי הוא מייצג ומה בדיוק התפקיד שלו. בעיקרון עו"ד פגיעה מינית אכן מייצג את הקורבן, גבר או אישה, אך הוא עושה זאת בהיבטים שונים ולא דווקא בתור הצד התובע במשפט, במידה ואכן המקרה מגיע לסיטואציה שכזו. 

ישנן סיטואציות שונות בהן עו"ד פגיעה מינית יפעל עבור הלקוח או הלקוחה שלו. מה שחשוב לדעת לפני שבוחנים את הסיטואציות, הדבר הראשון שיש לעשות זה לשכור עו"ד. זאת בשביל להגן ולשמור על הזכויות של הקורבן, אפילו אם לכאורה המדינה מעמידה פרקליטים שייצגו אותו מטעמה וישמשו כתובעים במשפט. 

באילו מקרים משתמשים בשירותיו של עו"ד פגיעה מינית?

ראשית, הוא ייצג את הלקוח/ה שלו בכל מקרה בו הם יצטרכו להעיד במשטרה או בכל מקום אחר. המטרה היא לשמור על הזכויות שלהם ולוודא שהתהליך מתבצע בצורה נקייה, חוקית ונכונה. 

שנית, עו"ד פגיעה מינית יעשה כל מה שניתן בשביל לוודא שאכן התהליך מתבצע. כלומר, אכן הפרקליטות מקדמת את העניין ומביאה אותו לבית משפט. לצערנו הרבה פעמים, ישנם עיכובים שפוגעים באיכות החקירה וביכולת לעמוד בסופו של דבר בבית המשפט. 

שלישית, עו"ד פגיעה מינית יכול להתעסק בכל מה שקשור להיבט האזרחי של התביעה, קרי תביעת נזקים עקב המקרה או בהיבטים אחרים שקשורים לכך.

 

ראו גם באותו עיניין: הטרדה מינית פסיכולוג

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבעות שוקולד – הרבה יותר טעים מהדבר האמיתי
אם תשאלו ילדים מה החלום הכי גדול שלהם, אז ללא ספק זה לקום בבוקר ולגלות הר של שוקולד. אין ילד שלא חלם על...
קרא עוד »
פבר 24, 2022
בית בובות עץ – תופתעו לגלות שלא רק לילדות
אם חשבתם שבית בובות הוא צעצוע הרלוונטי לבנות בלבד, חשוב מאוד שתבינו כי אנו חיים בעולם מתקדם שבו...
קרא עוד »
ספט 14, 2021
מיטות מעוצבות לילדים
הורים רבים מוכנים להשקיע המון בילדים שלהם, הן מבחינת ההשקעה בחוגים, בגדים, נעליים ואפילו בעיצוב של...
קרא עוד »
דצמ 04, 2020