עו"ד פגיעה מינית – לשם מה נעזרים בשירותיו?

אישה או גבר אשר חווים פגיעה מינית ומגישים תלונה למשטרה, יודעים שאם המקרה שלהם יגיע לבית המשפט, מי שיעמוד בשם התביעה כנגד הצד הפוגע, תהיה הפרקליטות מצד המדינה, ולא הם או מישהו מטעמם. כך נהוג בכל מדינה במשפט הפלילי. התובעת היא תמיד המדינה, ולקורבן אין זכות עמידה בבית המשפט במקרים שכאלה. 

אם כך עולה שאלה, למה יש צורך בעו"ד פגיעה מינית את מי הוא מייצג ומה בדיוק התפקיד שלו. בעיקרון עו"ד פגיעה מינית אכן מייצג את הקורבן, גבר או אישה, אך הוא עושה זאת בהיבטים שונים ולא דווקא בתור הצד התובע במשפט, במידה ואכן המקרה מגיע לסיטואציה שכזו. 

ישנן סיטואציות שונות בהן עו"ד פגיעה מינית יפעל עבור הלקוח או הלקוחה שלו. מה שחשוב לדעת לפני שבוחנים את הסיטואציות, הדבר הראשון שיש לעשות זה לשכור עו"ד. זאת בשביל להגן ולשמור על הזכויות של הקורבן, אפילו אם לכאורה המדינה מעמידה פרקליטים שייצגו אותו מטעמה וישמשו כתובעים במשפט. 

באילו מקרים משתמשים בשירותיו של עו"ד פגיעה מינית?

ראשית, הוא ייצג את הלקוח/ה שלו בכל מקרה בו הם יצטרכו להעיד במשטרה או בכל מקום אחר. המטרה היא לשמור על הזכויות שלהם ולוודא שהתהליך מתבצע בצורה נקייה, חוקית ונכונה. 

שנית, עו"ד פגיעה מינית יעשה כל מה שניתן בשביל לוודא שאכן התהליך מתבצע. כלומר, אכן הפרקליטות מקדמת את העניין ומביאה אותו לבית משפט. לצערנו הרבה פעמים, ישנם עיכובים שפוגעים באיכות החקירה וביכולת לעמוד בסופו של דבר בבית המשפט. 

שלישית, עו"ד פגיעה מינית יכול להתעסק בכל מה שקשור להיבט האזרחי של התביעה, קרי תביעת נזקים עקב המקרה או בהיבטים אחרים שקשורים לכך.

 

ראו גם באותו עיניין: הטרדה מינית פסיכולוג

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גירושין אזרחיים – האם זה אפשרי?
אחד הנושאים שנמצאים במרכז הוויכוח בין דתיים לחילונים, מתייחס לכל הנושא של נישואים וגירושים וגם נושא...
קרא עוד »
אפר 27, 2021
חיפוי קירות – יצירת אלמנט עיצובי מרשים בבית
בחירה באופציה של חיפוי קירות יכולה להיות מצוינת עבור אלו מכם שירצו להפוך את ביתם להרבה יותר מעניין...
קרא עוד »
אפר 13, 2021
ארוחת שף בבית מתאימה לכל אירוע
ארוחת שף בבית היא טרנד חדש שהולך וצובר בשנים האחרונות. אנשים מנסים לבשל את הארוחות שלהם ולחסוך כסף....
קרא עוד »
מרץ 23, 2023